Forum Radia MMS

Aktualności: Forum SMF zostało uruchomione!
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: pomóż organizmowi pokonać raka  (Przeczytany 1274 razy)

Offline Mikada

  • Administrator
  • Nowy użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 25
    • Zobacz profil
pomóż organizmowi pokonać raka
« dnia: Kwiecień 21, 2013, 21:58:48 »
Witam! tak tak znowu rak ! Może zrobimy polowanie na raka ? Czyli jak pomóc sobie gdy dowiadujemy się, że mamy raka lub ponownie zostaliśmy zaatakowani przez niego poprzez przerzuty?
Tak to szok dla nas jak i dla całej rodziny i znajomych ale pamiętajcie - rak nie wyrok  gdy się go wcześnie wykryje ... tak tak... łatwo się mówi ... a jak reagować gdy  po raz kolejny zaatakował
i jeszcze  mocniej? .... hmm nie wiem jak ja zareaguję.... ale czytam o tym w książkach dotyczących
walki z rakiem. Ostatnio dorwałam super książkę pt " antyrak - nowy styl życia" autor: dr David Servan - Schreiber".
Po pierwsze  dieta -  można zmienić nawyki najlepiej słuchając swojego organizmu - czy nie macie takich zachcianek  by coś bardzo zjeść lub gdy gotujemy mamy ochotę  dodać takiej czy innej przyprawy?
No już  widzę Waszą minę dieta :( wrrr... jedni nie chcą stosować inni robią dodatkowy szok dla wyniszczającego organizmu pijąc lub jedząc tylko to co usłyszą czy wyczytają.... Tak jak wszędzie trzeba nauczyć się wsłuchiwać w swój organizm. Jeżeli mamy czegoś przesyt  organizm odrzuca. Powinno zmienić się dietę moim zdaniem stopniowo, dodając  antyrakowych przypraw, ilości
 i jakości posiłków, stosując m.in. zamianę np. zamiast cukru - nektar z agawy.
Kurkuma
Cieszyłam się, że tak łagodnie przetrwałam "czerwoną chemię" a dzięki tej książce wiem czemu!
Otóż intuicyjnie dodawałam do potraw przyprawę "kurkumę", która ułatwia dotarcie chemii do komórek rakowych, zwiększa działanie na nich terapii jednocześnie zmniejszając skutki uboczne chemioterapii.
 Najskuteczniejsze jest mieszanie kurkumy z czerwoną papryką.  Ja używam na co dzień kurkumy np. dodając ją do zup, zapiekanek,  jako przyprawę do mięs, kurczaka, czy dodając ja do panierki. Dodaję też jej do różnych duszonek czy ryżu.  Wg wspomnianej wyżej książki aby kurkuma  była jak najbardziej przyswojona  przez organizm- kurkuma powinna być zmieszana, nie tylko z papryką , ale też i pieprzem, a także rozprowadzona  z oliwą z oliwek, lub w oleju rzepakowym albo oleju
z siemienia lnianego. Można także dodać kilka kropel nektaru z agawy.
Imbir
Bardzo dobrze robi też stosowanie zmielonego imbiru, który jest silnym środkiem przeciw zapalnym
i antyoksydentem. Zwalcza niektóre komórki rakowe i ogranicza powstawanie nowych naczyń krwionośnych w guzach. Z mojego doświadczenia wiem,że  picie herbaty z odrobiną  imbiru nie dość,  że smaczne to jeszcze ograniczało uczucie nudności i odruch wymiotny  w  chemioterapii
i radioterapii. Zmielonego imbiru można dodawać też do zup, sałatek, napojów - ma działanie też  rozgrzewające.

O to napój który  można zrobić z imbiru: pokroić imbir na plasterki i zamoczyć we wrzątku na 10-15 minut. Można Pić na gorąco lub na zimno.

Warzywa krzyżowe- brukselka, kalafior, brokuły, kapusta chińska, bok choy itd...
Spożywanie tych warzyw może zablokować zezłośliwienie tkanek nowotworowych, a nawet je zniszczyć !!!

Uwaga!!! Nie należy gotować kapusty i brokułów, gdyż proces ten niszczy sulforafan i indlo-3carbinole
(substancje blokujące angiogenezę i powodujące obumieranie komórek nowotworowych).
Warzywa te dusić krótko, pod przykryciem lub smażyć, mieszając z niewielką ilością oliwy
z oliwek.

Z własnego doświadczenia wiem, że wszelkie warzywa jak kalafior, brokuły, brukselka, marchew itd.. gotowane na parze wyglądają wspaniale mając piękne kolory i niesamowicie intensywne swoje smaki. Kapusta chińska wspaniale smakuje na surowo.

Czosnek, cebula, por i szczypiorek


Czosnek - jedno z najstarszych ziół znanych jako lecznicze - a związki siarki zawarte w czosnku
 i pochodnych mu ziołach ( cebula, dymka,por, szczypiorek) osłabiają rakotwórcze działanie związków które powstają podczas  grilowania czy palenia tytoniu.
Spożywanie dużej ilości czosnku, cebuli, dymki,pora, szczypiorku sprzyja obumieraniu komórek nowotworowych przy raku okrężnicy, piersi, płuc i prostaty, a także białaczki. Zmniejszają się też guzy przy raku nerki i prostaty.
Zastosowanie: posiekany  czosnek i cebulę można delikatnie podsmażyć na odrobinie oliwy
z oliwek, Można też spożywać na surowo i dodawać do sałatek lub kanapek z pełnoziarnistego chleba.
Uwaga : aktywne związki czosnku, wyzwalające się podczas jego rozdrabniania, są znacznie łatwiej przyswajalne, gdy rozpuści się je w niewielkiej ilości oliwy.


cdn...



« Ostatnia zmiana: Kwiecień 21, 2013, 22:09:43 wysłana przez Mikada »

 

BloQcs design by Bloc
SMF 2.0.6 | SMF © 2013, Simple Machines
Strona wygenerowana w 0.611 sekund z 29 zapytaniami.
Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum
bhpelblag presta federacjagarmanii2023forum latvia vagraciborz